top of page
Copy of 20221016_152609_edited.jpg

Snová sobota 

- Jak porozumět svým snům

Již proběhlo

Žádné snáře ani nikdo cizí nám nemůže vyložit náš vlastní sen. Tím jediným, kdo má klíč k našim snům a snovým vizím, jsme my sami. Cílem tohoto kurzu je naučit se rozumět svým vlastním snům. Vědomě s nimi pracovat, prohloubit vztah se svým snovým Já a zcitlivět svou vnímavost vůči různým signálům ve vnějším světě, kdy se vesmír stává takzvaně osobním a promlouvá přímo k nám. 

Naučíme se metodu aktivního snění podle Roberta Mosse, který kombinuje šamanismus a moderní práci se sny, zejména C. G. Junga. Vyzkoušíme si bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá přeladit se na mozkové vlny théta (souvisí s tvořivostí, představivostí a stavy snění), se naučíme, jak znovu vstoupit do snu a jak přizvat druhé, aby se stali stopaři v našich vlastních snech.

 

Práci se sny zároveň propojíme s arteterapií. Své sny si tedy i namalujeme a prostřednictvím obrazů k nám necháme přijít významy snu, které bychom jinak mohli přehlédnout. Řeč snů je totiž obrazná, a proto jejich zachycení prostřednictvím barev, linek a tvarů nám mnohdy řekne víc, než dlouhá souvětí. Často už během malování pochopíme poselství snu, který k nám náhle promlouvá mnohem jasnější řečí. 

Kurz je vhodný jak pro ty, kterým se sny zdají, tak i pro ty, kteří tvrdí, že se jim žádné sny nezdají. Sny se přitom zdají nám všem, ale někdy si je z různých důvodů nepamatujeme. Tím, že snům věnujeme svou pozornost a upřímný zájem, sny k nám opět začnou promlouvat. Po zkušenostech s předchozími kurzy mám zkušenost, že se lidem, kteří si sny nepamatovali, sny opravdu začaly zdát. 

Kolik nás bude:

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor na sdílení. 

Co vám kurz přinese:

  • Naučíte se rozumět svým vlastním snům a provést analýzou snu i své blízké

  • Navázat hlubší vztah se svým nevědomím a využívat práci se sny ke svému vlastnímu osobnímu rozvoji

  • Využívat práci se sny v situacích, kdy náš rozum neví, jak se rozhodnout nebo jak se zorientovat v dané situaci… 

  • Probudíte svou tvořivost, víru ve své vlastní schopnosti a sílu svého vnitřního hlasu

Cena a rezervace:

1.500 včetně veškerého výtvarného materiálu a drobného občerstvení. Na místě je možné si uvařit výbornou kávu nebo čaj.

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím Snová sobota.

Co s sebou:

Pohodlné oblečení a případně i tužku a poznámkový blok. Případně malou svačinku :) Kolem poledne si uděláme pauzu na oběd v místní kavárně, kde skvěle vaří :)

Krásné sny a těším se na vás!

Martina

Máte o akci zájem? Napište mi a domluvíme termín.

Děkujeme. Zpráva byla odeslána.

bottom of page