top of page
3_Senik_tulak%20po%20hvezdach_edited.jpg

Online kurz vědomého snění 
- Cesta k vlastní snové symbolice 

 

Již proběhlo
 

Aktivní snění je metoda, která kombinuje šamanismus a moderní práci se sny. Jejím autorem je Robert Moss, Australan, který už jako malý kluk díky přátelství s Aboridžinci, zjistil, že sny jsou jazykem, kterým s námi mluví naše vlastní duše. A že těmto zprávám, které k nám pomocí snových obrazů posílá, je dobré naslouchat a ctít je. Prošel několika zážitky blízkými smrti, ve snech ho navštěvují učitelé a snový svět je pro něj stejně reálný, jako pro většinu z nás ten bdělý. 

 

Robert Moss, bývalý profesor starověké historie na Australské národní univerzitě, autor knižních bestsellerů, novinář a nezávislý badatel vypracoval metodu aktivního snění, která vychází ze šamanských technik práce se sny. Pomocí jasných praktických kroků přibližuje svět snění a práce se sny modernímu člověku. Vede tříletý výcvik pro Učitele aktivního snění, na kterém jsem Roberta poznala i já. Složila slib, ve kterém jsem se mimo jiné zavázala, že budu pomáhat přinášet dary snění druhým lidem a otevírat jim cestu, aby mohli žít smysl své duše. A tak vznikl i tento kurz. Sny jsou pro mě nedílnou součástí života už mnoho let. Nekonečné dobrodružství, zdroj inspirace, léčení, odpovědí na otázky, cesta k sobě sama, ke svému vlastnímu bohatství. A protože mě práce se sny baví a naplňuje víc a víc, rozhodla jsem se zprostředkovat tento svět aktivního snění všem dalším, kteří chtějí získat nástroje, jak se sebou skrze sny pracovat. 

 

Na co se zaměříme 

Žádné snáře ani nikdo cizí nám totiž nemůže vyložit náš vlastní sen. Tím jediným, kdo má klíč k našim snům a snovým vizím, jsme my sami. Cílem tohoto kurzu je naučit se rozumět svým vlastním snům. Vědomě s nimi pracovat, prohloubit vztah se svým snovým Já a zcitlivět svou vnímavost vůči různým signálům ve vnějším světě, kdy se vesmír stává takzvaně osobním a promlouvá přímo k nám. A cílem je i vytvořit komunitu lidí, kteří sdílejí vlastní sny, vzájemně se podporují v jejich výkladech a skrze práci se sny a svým vnitřním světem vynášejí na světlo své vlastní dary. 

 

Víc než rok kombinuji arteterapii a vědomé snění a s radostí zjišťuji, jak se tyto světy krásně doplňují. Oba totiž čerpají ze stejného zdroje. Z našeho nevědomí, které k nám promlouvá pomocí obrazů. V tomto kurzu se zaměříme přímo na práci se sny tak, jak ji předává Robert Moss. Naučíme se bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá přeladit se na mozkové vlny théta (souvisí s tvořivostí, představivostí a stavy snění), projdeme několik cest, kdy se spojíme se svými duchovními průvodci, dopřejeme si cesty léčení, naučíme se, jak znovu vstoupit do snu a jak přizvat druhé, aby se stali stopaři v našich vlastních snech. Bližší popis jednotlivých setkání najdete v programu níže.


Program:

 

1. Blesková práce se sny 

Naučíme se čtyři základní kroky, pomocí kterých budeme schopní pracovat s jakýmkoliv typem snu. Vše si společně vyzkoušíme a bude i prostor pracovat ve skupinkách, abyste si mohli tuto základní techniku vyzkoušet v praxi. 

 

2. Cesta do kina ztracených a znovu nalezených snů

Za zvuku šamanského bubnu podnikneme cestu za sny, které jsme zapomněli a které se nám chtějí znovu připomenout. 

 

3. Opětovné vstoupení do snů a “stopování”

Naučíme se, jak znovu vstupovat do snů, o kterých se chceme dozvědět víc. A nejen do těch vlastních. Vyzkoušíme si, jak se stát stopaři ve snech druhých, samozřejmě pokud nám k tomu dají své svolení, abychom jim pomohli najít odpovědi na otázky, které je zajímají. 

 

4. Cesta za duchovními průvodci 

Další společná cesta bude za našimi duchovními průvodci, jejichž podoba nás může i překvapit. Své spojence ve snovém světě si i namalujeme. 

 

5. Sny a léčení

Nejprve necháme při úvodním bubnování vystoupit obraz léčení přímo pro nás a poté se vydáme na léčivou cestu k Modrému jezeru uzdravení. Velmi silnou cestu, která je darem kmene Čerokézů.

 

6. Cesta na magický trh

Tentokrát se vypravíme za těmi částmi našeho Já, na které jsme v průběhu času z různých důvodů zapomněli. A ty, kterým bychom chtěli dát víc prostoru, pozveme opět do svého života. 

 

7. Přenos snu

Vyzkoušíme si, jaké to je snít sen pro jiné. Jak s jejich svolením přinést obrazy, které podpoří jejich záměr. Zjistíme, že snít pro jiné je vlastně mnohem snazší, protože tam nemáme žádné kontrolní mechanismy a že je to velmi povznášející zážitek.

 

8. Závěrečné setkání

Shrneme si všechno, co jsme se naučili, podíváme se na vaše aktuální sny a uzavřeme náš virtuální kruh.

Cena

4 200 Kč za 8 tříhodinových setkání.

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 1.500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Snění. Děkuji :)

 

Kolik nás bude a jak to bude probíhat

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor na sdílení. Za zvuku šamanského bubnu si vyzkoušíme nejrůznější techniky vědomého snění, budeme sdílet a rozebírat vaše sny a prohlubovat vaši schopnost se sny pracovat. Budete dostávat noční i denní úkoly, které vám nezaberou žádný čas navíc, ale zjemní vaši vnímavost vůči řeči snových symbolů. A někdy si sny i namalujeme, protože obraz je takovým dalším pokračováním snu. Dává nám jeho další rozměr a pomáhá nám uchopit to, co můžeme během snění přehlédnout. A ještě jedna technická poznámka, během našich setkání budeme dělat pravidelné přestávky :) 

 

Co budete potřebovat

Je důležité, abyste měli na snění klid. Tedy čas a prostor, kdy vás nebude nikdo rušit. Ideální je i možnost si lehnout, ale samozřejmě můžete vědomě  snít i v sedě. Během setkání, kdy budeme malovat, záleží na vás, jakou techniku zvolíte, jestli pastelky, vodovky nebo křídy. A samozřejmě budete potřebovat přizvat své snové Já :) 

 

Krásné sny a těším se na vás!

 

Martina

 

PS: Pokud by vám víc vyhovoval jiný den nebo jiná časová frekvence, pište nebo volejte. Něco vymyslíme :)

 

Máte o akci zájem? Napište mi a domluvíme termín.

Děkujeme. Zpráva byla odeslána.

bottom of page