top of page
istock-1273510017.jpg

Komunikace a emoce II.
- Trénink nenásilné komunikace

13.1. 2023 od 10:00 do 18:00 v Arteliéru (Hlavní 65, Praha 4)


 

Máte základy nenásilné komunikace? A chcete se v ní procvičit a dostat ji víc pod kůži? Pak jste tu správně :) V tomto kurzu budeme trénovat základy nenásilné komunikace a rozvineme i nové dovednosti. Řekneme si o dvou různých způsobech naslouchání, které zásadně ovlivňují to, jak na danou situaci zareagujeme. Odborně tomu říkáme, že si nasazujeme buď vlčí, nebo žirafí uši! :) Budeme trénovat, jak nenaskočit do naučené reakce a procvičíme se i v tom, jak říkat “ne” bez pocitu viny. Ukážeme si, jak rozlišovat mezi hodnocením a popisem a hlavně jak to pak aplikovat v praxi :) Bude i prostor na to, aby si každý rozebral svou vlastní situaci z pohledu nenásilné komunikace a našel si nový pohled a postoj k tomu, co ho nutí se k dané situaci vracet. Jednotlivá cvičení budeme prokládat prvky improvizace a dalšími (nenáročnými) pohybovými aktivitami. :) 

 

V čem vám kurz pomůže

  • Procvičíte se v praktikování nenásilné komunikace na modelových příkladech i svých vlastních situacích.

  • Posílíte svou schopnost nebrat si nepříjemná slova osobně a reagovat jinak, než podle svých automatických reakcí.

  • Naučíte se vyjadřovat svůj názor tak, aniž byste sklouzli k hodnocení druhé strany. 

  • Posílíte svou svou schopnost říkat “ne” bez pocitu výčitek.

  • Zpracujete si svou vlastní situaci z hlediska nenásilné komunikace. 

Pro koho je kurz vhodný

  • Pro všechny, kdo už znají základy nenásilné komunikace a chtějí se v ní procvičit a získat jistou lehkost v jejím používání :) 

Jak bude kurz probíhat

Budeme pracovat v menší skupině, max 8, aby měl každý z vás dostatečný prostor na dotazy a sdílení. V průběhu dne budeme dělat menší přestávky a dopřejeme si hodinovou pauzou na oběd v místní kavárně, kde i skvěle vaří. Na místě budete mít možnost si uvařit kávu, čaj a k dispozici bude i něco dobrého na zub. 

 

Kolik to stojí?

1.500 Kč včetně materiálů

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení této částky na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím Nenásilná komunikace.

V případě dotazů pište nebo volejte :)

 

Mějte se krásně a těším se na vás!

Martina

bottom of page