top of page
istock-1273510017.jpg

Jak najít společnou řeč I.
- Základy nenásilné komunikace

20.1. 2023 od 10:00 do 18:00 v Arteliéru (Hlavní 65, Praha 4)


 

Chtěli byste komunikovat bez zbytečných nedorozumění, pocitu viny nebo vzteku? Říkat upřímně, co cítíte a co si přejete, aniž byste vyvolávali konflikt? Zdá se vám to jako sci fi? :) Pak přijďte na kurz nenásilné komunikace. Ukážeme si, že to jde. Mně osobně nenásilná komunikace změnila život a po letech, kdy ji školím, můžu říct, že nejen mně. 

 

Naučíme se, jak si nebrat věci osobně, jak čelit kritice nebo osočování a jak najít pomocí principů nenásilné komunikace společnou řeč. Vyzkoušíme si také, jak dávat konstruktivní zpětnou vazbu, jak vyjadřovat a přijímat komplimenty a jak motivovat své okolí. Budeme střídat teorii i praxi, protože jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti :) 

 

V čem vám kurz pomůže?

  • Naučíte se používat čtyři korky nenásilné komunikace v praxi.

  • Rozvinete svou schopnost empatie i schopnost čelit kritice a tzv. zraňujícím slovům.

  • Naučíte se mapovat a otevřeně komunikovat své skutečné pocity a potřeby. 

  • Posílíte svou schopnost říkat ne.

  • Seznámíte se s tzv. nášlapnými minami v komunikaci :) 

  • Naučíte se komunikovat konstruktivně a nacházet společnou řeč.

 

Pro koho je kurz vhodný?

  • Pro všechny, kdo se chtějí cítit v komunikaci bezpečně a svobodně.

  • Pro ty, kdo chtějí zlepšit svou komunikaci v týmu, v rodině, s partnerem, dětmi…

  • Pro vedoucí pracovníky, učitele, rodiče, partnery…

Pokud jste v páru, je ideální, když můžete přijít oba. Principy se vám pak daří integrovat rychleji, ale funguje to i když přijde jen jeden z vás :) Ze zkušenosti vím, že se po aplikování principů nenásilné komunikace zlepšuje jak vztah s partnerem/partnerkou, tak s dětmi, rodiči nebo spolupracovníky na pracovišti. Někdy jsou změny až překvapivě rychlé, jindy je to otázka určitého času. Co mají účastníci společné, je, že se cítí v komunikaci klidnější, sebevědomější a zároveň schopni větší empatie k postojům druhých. 

 

Jak bude kurz probíhat

Budeme pracovat v menší skupině, max 8, aby měl každý z vás dostatečný prostor. Kdo bude chtít, může přinést svou konkrétní situaci, kterou rozebereme z pohledu nenásilné komunikace a podíváme se na možná řešení. V průběhu dne budeme dělat menší přestávky a dopřejeme si hodinovou pauzou na oběd v místní kavárně, kde i skvěle vaří. Na místě budete mít možnost si uvařit kávu, čaj a k dispozici bude i něco dobrého na zub. 

 

Kolik to stojí?

1.500 Kč včetně materiálů

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení této částky na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím Nenásilná komunikace.

V případě dotazů pište nebo volejte :)

 

Mějte se krásně a těším se na vás!

Martina

bottom of page