NEJBLIŽŠÍ AKCE

Krajina me duse_obr.JPG

Příběhy vnitřní krajiny

- artevíkend v Jizerských horách

připravuje se

Kdybychom byly krajinou, jak by vypadala? Jaký příběh by vyprávěla? Během tří dnů budeme tvořit ve zvlněné krajině Jizerských hor. V náruči místní přírody vstoupíme pomocí imaginací, tvůrčího procesu i rytmu šamanského bubnu do své vlastní vnitřní krajiny. Vydáme se na výpravu do lesů, údolí, studánek i strání našeho nevědomí. Z barev a čar necháme vystoupit své vnitřní postavy a jejich příběhy, které vědomě či nevědomě žijeme. Možná to budou naši staří známí a možná potkáme úplně nové hrdiny svého vnitřního světa. Každopádně pokud víme, na základě kterého příběhu jednáme, můžeme se rozhodnout, jestli v něm chceme pokračovat, nebo ho přepsat.

Co nás tedy čeká?
Budeme tvořit a zároveň putovat místní krajinou. Kreslit, malovat, vyprávět příběhy a to vše prokládat pohybově improvizačními aktivitami :) Můžete se těšit na tvorbu smejváků, kreslení poslepu, malování a skládání příběhu naší vlastní tváře a dopřejeme si i báseň na tělo :)

A na co ještě se můžete těšit?
Na propojení hravých arteterapeutických technik a aktivního snění vycházejícího z šamanské tradice, orákulum, relax a partu podobně naladěných nadšenců :)

Co s sebou:
Pohodlné oblečení dovnitř i do přírody, karimatku a své vnitřní dítě :)

Kde:

V budově bývalého mlýna v Hejnicích v Jizerských horách. Na magickém místě uprostřed přírody, kousek od Bílého Potoka, kde budeme mít celý prostor jen pro sebe. V rámci programu bude i příležitost prozkoumat krásy místních lesů a vodopádů. 


Od kdy do kdy:
připravuje se

Kolik nás bude:
Bude nás maximálně 8, aby měl každý z vás dostatečný prostor.

Za kolik:
4500,- za program včetně veškerého výtvarného materiálu.

Ubytování a strava se platí zvlášť 

Účastníci kurzu "Štětcem, barvou, srdcem" mají věrnostní slevu :) Takže to vychází na 4.200,- za program.

Zájemce prosím o uhrazení zálohy 600 Kč na účet 1603509193/0800, do VS napište své jméno a za něj Artevíkend. 

A to je z praktických záležitosti vše.

Pokud máte jakékoliv dotazy, pište nebo volejte.

Těším se na vás! :)

Martina

 

Štětcem, barvou, srdcem 
- večerní arteskupina

 

4.10.-29.11. 2022 od 18:30 do 21:30 (úterky vždy 1x za 14 dní) 

Hlavní 65, Praha 4
 

Co vás čeká? 

Můžete se těšit na pět večerů a pět různých témat, během kterých budeme malovat, lepit koláže, vyprávět příběhy anebo si

v imaginaci pouštět naše vlastní příběhy. Malovat na hudbu

a především hrát si. Nořit se do tvůrčího procesu a zapomínat na včerejší den i na výzvy příštího rána. Aniž by vás to stálo jakékoliv úsilí, budete tady a teď. Vaše výkresy, koláže, muchláže, příběhy… vám pomůžou podívat se na sebe novýma očima a lépe porozumět sobě samotným. Přitom vůbec nemusíte umět malovat, důležitý je proces jako takový. Časem zjistíte, že vás malování baví a že děláte dokonce pokroky, přestože jste štětec drželi naposledy na základce :)

 

Na co se zaměříme? 

Postupně budeme prohlubovat cestu k samotné podstatě každého

z vás. Vydáme se na výpravu za vlastními zdroji a dary. Díky tomu si lépe uvědomíte své vlastní kvality i to, nakolik jich v životě využíváte. Potkáte se i se svými stíny, které budete moci přijmout a využít tak jejich sílu ve svůj prospěch. Postupem času budete umět lépe naslouchat nejen sami sobě, ale i druhým. Naučíte se dávat i přijímat zpětnou vazbu, aniž byste soudili či hodnotili. Postupně silněji a silněji ucítíte svůj vnitřní hlas, který vám pomůže se zorientovat v množství názorů, pohledů a výkladů.

 

Pro koho je kurz vhodný? 

Pro všechny, kteří se chtějí aktivně odreagovat a více poznat sami sebe. Není nutné mít předchozí znalosti ani dovednosti. Na své si přijdou jak ti, kteří malují rádi, tak ti, kteří o sobě tvrdí, že malovat neumí. Rozvíjet budeme především tvořivost - a tu má v sobě každý, i když si to o sobě třeba nemyslí. 

 

Program 

Nechci prozrazovat příliš, protože na arteterapii je nejkrásnější to, že tvoříte spontánně a s radostí. Až na závěr každé aktivity k ní dostanete klíč. Vaše obrazy, koláže, muchláže, příběhy k vám začnou promlouvat novou řečí a vy o nich budete přemýšlet v úplně jiných souvislostech. Ale do té doby “jen” tvoříte a necháváte vše plynout svým vlastním tempem. Proto berte prosím následující témata jen jako vodítko, jako malou ochutnávku toho, co vás čeká. 

1. Čmáranice

Na první pohled si řeknete změť čar... Ale už na ten druhý se začínají dít věci... Linky a linie se proměňují v konkrétní tvary a postavy. Fantazie jede na plný plyn. A to zdaleka není všechno. Z původní čmáranice se nakonec vyloupne celý příběh. 

 

2. Mužský a ženský archetyp

Jednoduchá imaginace, která nám prozradí překvapivě mnoho. Stačí se jen ponořit pod hladinu nevědomí a naše předobrazy muže a ženy vystoupí samy.  

 

3. Malujeme mandalu

Mandala v sanskrtu znamená kruh. Vyjadřuje touhu člověka po celistvosti. Způsobů, jak mandalu stvořit, je mnoho. A minimálně jeden z nich si vyzkoušíme! Společně se vydáme na barevnou cestu k vlastnímu středu.

 

4. Přijela pouť

Taháme si štěstíčko a z toho, co máme, skládáme a tvoříme náš svět. Někdy je to jasné jako facka a jindy se u toho člověk pořádně zapotí. Ale ta radost, když se před vámi vyloupne konečný tvar, za to stojí.

 

5. Na výstavu!

A čí? Přeci vaší! Stanete se kurátory vlastních výtvorů. Poprvé je uvidíte všechny pohromadě a bude jen na vás, jak je uspořádáte. Co vystoupí jako důležité téma a který nepatrný detail zapadne do celkové mozaiky?

Cena

2 800 Kč za pět tříhodinových setkání včetně veškerého výtvarného materiálu.

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Artekurz. Děkuji :)

 

Kolik nás bude a jak to bude probíhat

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor. Díky pravidelným setkáním si vyzkoušíte nejrůznější techniky a zároveň bude příležitost věnovat se jednotlivým tématům v širších souvislostech. Nasbíráte i dost materiálu, který na závěr kurzu poskládáme dohromady. Uvidíte sami sebe v průběhu času a v kontextu ostatních výtvorů objevíte další souvislosti, které během jednotlivých setkání zůstaly ukryté. A to jsou překvapení, která stojí za to! :)

 

Pokud by vám víc vyhovoval jiný den nebo jiná časová frekvence, pište nebo volejte. Něco vymyslíme :)

 

Krásné dny a těším se na vás!

 

Martina

20181205_004314_edited_edited.jpg

Touhy mého srdce
aneb Co si doopravdy přeji 

 

připravuje se
 

Možná to víte a možná vás to překvapí. Za rytmu šamanského bubnu se vydáme do Kina životních snů. Dávat budou “Touhy mého srdce”. Film natočený podle skutečných událostí nitra každého z vás :) A nezůstaneme jen u základních obrazů. Propracujeme je do nejmenších detailů.

 

Můžete se těšit na cestu vědomého snění podle Roberta Mosse, při které se ponoříme do světa našich nejhlubších přání. Propojíme snění s arteterapií a praktickými kroky v realitě. Naši vizi si namalujeme, a aby nezůstalo jen u představ, podíváme se i na možné překážky, na to, jak je překonat a jaké podniknout kroky, abychom svá přání uskutečnili.

 

Kromě šamanského cestování, malování a sdílení nás čeká i velmi silná technika přenosu snu, pomocí které naši vizi ještě víc propracujeme a ukotvíme. Čeká nás intenzivní a zároveň velmi objevná cesta, která přináší svým průzkumníkům zasloužené ovoce.

 

Pro koho je workshop vhodný a k čemu vám bude dobrý?

Workshop je vhodný pro všechny, kdo si chtějí ujasnit na co se v novém roce zaměřit. Kdo, so chtějí uspořádat své priority, posílit svůj záměr a rozmyslet si, jak ho přivést do reality. 

 

Co k tomu potřebujete?

Nepotřebujete žádné předchozí znalosti ani zkušenosti. Stačí vaše otevřená mysl a chuť objevovat. 

 

Co si přinést?

Pohodlné oblečení, poznámkový blok a tužku. Veškerý výtvarný materiál bude na místě .

 

Kolik to stojí?

1.500 Kč včetně veškerého výtvarného materiálu a něčeho dobrého na zub.

Ti, kdo chodí na kurz Když štětec vypráví, mají věrnsotní cenu 1.250,-

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno + arte WS. Doplatek na místě v hotovosti.

 

Kolik nás bude?

Bude nás maximálně 9, abyste měli všichni dostatečný prostor. 

 

Těším se na vás a vaše sny! :)

 

Martina

3_Senik_tulak%20po%20hvezdach_edited.jpg

Online kurz vědomého snění 
- Cesta k vlastní snové symbolice 

 

připravuje se
 

Aktivní snění je metoda, která kombinuje šamanismus a moderní práci se sny. Jejím autorem je Robert Moss, Australan, který už jako malý kluk díky přátelství s Aboridžinci, zjistil, že sny jsou jazykem, kterým s námi mluví naše vlastní duše. A že těmto zprávám, které k nám pomocí snových obrazů posílá, je dobré naslouchat a ctít je. Prošel několika zážitky blízkými smrti, ve snech ho navštěvují učitelé a snový svět je pro něj stejně reálný, jako pro většinu z nás ten bdělý. 

 

Robert Moss, bývalý profesor starověké historie na Australské národní univerzitě, autor knižních bestsellerů, novinář a nezávislý badatel vypracoval metodu aktivního snění, která vychází ze šamanských technik práce se sny. Pomocí jasných praktických kroků přibližuje svět snění a práce se sny modernímu člověku. Vede tříletý výcvik pro Učitele aktivního snění, na kterém jsem Roberta poznala i já. Složila slib, ve kterém jsem se mimo jiné zavázala, že budu pomáhat přinášet dary snění druhým lidem a otevírat jim cestu, aby mohli žít smysl své duše. A tak vznikl i tento kurz. Sny jsou pro mě nedílnou součástí života už mnoho let. Nekonečné dobrodružství, zdroj inspirace, léčení, odpovědí na otázky, cesta k sobě sama, ke svému vlastnímu bohatství. A protože mě práce se sny baví a naplňuje víc a víc, rozhodla jsem se zprostředkovat tento svět aktivního snění všem dalším, kteří chtějí získat nástroje, jak se sebou skrze sny pracovat. 

 

Na co se zaměříme 

Žádné snáře ani nikdo cizí nám totiž nemůže vyložit náš vlastní sen. Tím jediným, kdo má klíč k našim snům a snovým vizím, jsme my sami. Cílem tohoto kurzu je naučit se rozumět svým vlastním snům. Vědomě s nimi pracovat, prohloubit vztah se svým snovým Já a zcitlivět svou vnímavost vůči různým signálům ve vnějším světě, kdy se vesmír stává takzvaně osobním a promlouvá přímo k nám. A cílem je i vytvořit komunitu lidí, kteří sdílejí vlastní sny, vzájemně se podporují v jejich výkladech a skrze práci se sny a svým vnitřním světem vynášejí na světlo své vlastní dary. 

 

Víc než rok kombinuji arteterapii a vědomé snění a s radostí zjišťuji, jak se tyto světy krásně doplňují. Oba totiž čerpají ze stejného zdroje. Z našeho nevědomí, které k nám promlouvá pomocí obrazů. V tomto kurzu se zaměříme přímo na práci se sny tak, jak ji předává Robert Moss. Naučíme se bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá přeladit se na mozkové vlny théta (souvisí s tvořivostí, představivostí a stavy snění), projdeme několik cest, kdy se spojíme se svými duchovními průvodci, dopřejeme si cesty léčení, naučíme se, jak znovu vstoupit do snu a jak přizvat druhé, aby se stali stopaři v našich vlastních snech. Bližší popis jednotlivých setkání najdete v programu níže.


Program:

 

1. Blesková práce se sny 

Naučíme se čtyři základní kroky, pomocí kterých budeme schopní pracovat s jakýmkoliv typem snu. Vše si společně vyzkoušíme a bude i prostor pracovat ve skupinkách, abyste si mohli tuto základní techniku vyzkoušet v praxi. 

 

2. Cesta do kina ztracených a znovu nalezených snů

Za zvuku šamanského bubnu podnikneme cestu za sny, které jsme zapomněli a které se nám chtějí znovu připomenout. 

 

3. Opětovné vstoupení do snů a “stopování”

Naučíme se, jak znovu vstupovat do snů, o kterých se chceme dozvědět víc. A nejen do těch vlastních. Vyzkoušíme si, jak se stát stopaři ve snech druhých, samozřejmě pokud nám k tomu dají své svolení, abychom jim pomohli najít odpovědi na otázky, které je zajímají. 

 

4. Cesta za duchovními průvodci 

Další společná cesta bude za našimi duchovními průvodci, jejichž podoba nás může i překvapit. Své spojence ve snovém světě si i namalujeme. 

 

5. Sny a léčení

Nejprve necháme při úvodním bubnování vystoupit obraz léčení přímo pro nás a poté se vydáme na léčivou cestu k Modrému jezeru uzdravení. Velmi silnou cestu, která je darem kmene Čerokézů.

 

6. Cesta na magický trh

Tentokrát se vypravíme za těmi částmi našeho Já, na které jsme v průběhu času z různých důvodů zapomněli. A ty, kterým bychom chtěli dát víc prostoru, pozveme opět do svého života. 

 

7. Přenos snu

Vyzkoušíme si, jaké to je snít sen pro jiné. Jak s jejich svolením přinést obrazy, které podpoří jejich záměr. Zjistíme, že snít pro jiné je vlastně mnohem snazší, protože tam nemáme žádné kontrolní mechanismy a že je to velmi povznášející zážitek.

 

8. Závěrečné setkání

Shrneme si všechno, co jsme se naučili, podíváme se na vaše aktuální sny a uzavřeme náš virtuální kruh.

Cena

4 200 Kč za 8 tříhodinových setkání.

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 1.500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Snění. Děkuji :)

 

Kolik nás bude a jak to bude probíhat

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor na sdílení. Za zvuku šamanského bubnu si vyzkoušíme nejrůznější techniky vědomého snění, budeme sdílet a rozebírat vaše sny a prohlubovat vaši schopnost se sny pracovat. Budete dostávat noční i denní úkoly, které vám nezaberou žádný čas navíc, ale zjemní vaši vnímavost vůči řeči snových symbolů. A někdy si sny i namalujeme, protože obraz je takovým dalším pokračováním snu. Dává nám jeho další rozměr a pomáhá nám uchopit to, co můžeme během snění přehlédnout. A ještě jedna technická poznámka, během našich setkání budeme dělat pravidelné přestávky :) 

 

Co budete potřebovat

Je důležité, abyste měli na snění klid. Tedy čas a prostor, kdy vás nebude nikdo rušit. Ideální je i možnost si lehnout, ale samozřejmě můžete vědomě  snít i v sedě. Během setkání, kdy budeme malovat, záleží na vás, jakou techniku zvolíte, jestli pastelky, vodovky nebo křídy. A samozřejmě budete potřebovat přizvat své snové Já :) 

 

Krásné sny a těším se na vás!

 

Martina

 

PS: Pokud by vám víc vyhovoval jiný den nebo jiná časová frekvence, pište nebo volejte. Něco vymyslíme :)

 

Workshop na přání 

Chcete uspořádat arte workshop nebo vícedenní kurz u vás ve firmě, ve škole nebo pro své přátele?

 

Napište mně nebo zavolejte a vymyslíme to! 

17879863_1404537449606213_81596737259574

Snít, meditovat, malovat
- sobotní relaxační arte 

 

připravuje se
 

Chcete si vyčistit hlavu a zapomenout na všední starosti? Přesunout se do světa fantazie, svobodného pohybu a tvoření? Malovat, tancovat, relaxovat a být jen tady a teď? Pak jste tu správně :) 

 

Co nás čeká?

Budeme malovat na hudbu. Necháme se unášet tóny, splyneme s rytmy, pohybem ruky, štětcem…  Necháme se překvapit, co všechno dokážeme zachytit pomocí barev, tvarů a linek. Schválně, jakou barvu mají africké rytmy? A jaké linky kreslí jazz? Brzy sami zjistíte, co vytvoří vaše ruka, aniž by jí do toho mluvila hlava :)  

 

Vyzkoušíme si také, jaké to je malovat se zavřenýma očima nebo opačnou rukou, než jsme zvyklí. Naše mysl se ztiší a naše smysly zbystří. Budeme schopní vnímat jemné signály našeho těla i vlastního podvědomí. 

 

A nebudeme jen malovat, zapojíme celé naše tělo. Čeká nás vedený pohyb pomocí vizualizace, kdy se propojíme s naším dechem a v jeho rytmu rozvlníme všechny naše buňky. Kromě malování a tance se můžete těšit i na vedenou relaxaci a následnou imaginaci, kterou si namalujeme a opět prožijeme v pohybu. 

 

Pro koho je kurz vhodný?

Pro všechny, kdo se chcete na chvíli zastavit. Vypnout hlavu, odreagovat se a posílit svoji tvořivost. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s arte a rozhodně nemusíte umět malovat :) Jde především o váš prožitek, radost z tvoření, svobodné vyjádření a celkové uvolnění. A pokud budete chtít, můžete přizvat své partnery i své děti (8+) a užít si společnou tvořivou sobotu :) 

 

Co budete potřebovat

Pohodlné oblečení, vodovky/anilinky, křídy, štětec (jeden větší, jeden menší), kelímek na vodu (Před malováním na hudbu si jich raději nachystejte víc, ať nemusíte tak často odbíhat měnit vodu.). Sedm čtvrtek velikosti A4 a dvě čtvrtky velikosti A3 (Pokud nemáte A3, nevadí. Můžete spojit izolepou dvě A4. Případně vám postačí balicí papír, který si můžete nastříhat podle libosti :) ) Podložku, na kterou si budete moct lehnout během relaxace, případně deku na přikrytí. A přiměřeně velký prostor, abyste se mohli hýbat a tancovat :) 

 

Jak to bude probíhat

Potkáme se v 10:00 na Zoomu. Kolem 12:00 si dáme hodinovou pauzu na oběd a pak budeme opět pokračovat do 15:00. 

 

Kolik to stojí?

590 Kč za 4 hodiny arte

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení této částky na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno + arte online 

 

Mějte se krásně a těším se v sobotu na společné tvoření

Martina

Snivci_Seník.jpg

Cesta k vlastní snové symbolice

- kurz vědomého snění v Jizerských horách 

7.-9. 10. 2022, Hejnice 260

Žádné snáře ani nikdo cizí nám nemůže vyložit náš vlastní sen. Tím jediným, kdo má klíč k našim snům a snovým vizím, jsme my sami. Cílem tohoto víkendu je naučit se rozumět svým vlastním snům. Vědomě s nimi pracovat, prohloubit vztah se svým snovým Já a zcitlivět svou vnímavost vůči různým signálům ve vnějším světě, kdy se vesmír stává takzvaně osobním a promlouvá přímo k nám. Během pobytu se naučíte, jak skrze práci se svými sny a svým vnitřním světem vynést na světlo své vlastní dary. 

Zaměříme se na práci se sny tak, jak ji předává Robert Moss. Postupně pronikneme do jeho metody vědomého snění, která kombinuje šamanismus a moderní práci se sny, zejména přístup Carla Gustava Junga. Ukážeme si bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá přeladit se na mozkové vlny théta (souvisí s tvořivostí, představivostí a stavy snění), navštívíme kino ztracených a znovu nalezených snů, dopřejeme si léčivou šamanskou cestu a naučíme se, jak znovu vstoupit do snu a “stopovat” ve snech jiných lidí. 

Práci se sny propojíme s arteterapií, takže si naše snové vize i namalujeme. Tyto dva světy se krásně doplňují. Oba totiž čerpají ze stejného zdroje. Z našeho nevědomí, které k nám promlouvá pomocí obrazů. Obraz, který si na základě snu namalujeme, přináší další zprávy, které jsme mohli během snění přehlédnout a pomáhá nám pochopit a spatřit další roviny snu.    

 

Kde:

V budově bývalého mlýna v Hejnicích v Jizerských horách. Na magickém místě uprostřed podzimní přírody, kousek od Bílého Potoka, kde budeme mít celý prostor jen pro sebe. V rámci programu bude i příležitost prozkoumat krásy místních lesů a vodopádů.  

Od kdy do kdy:

od 7. 10. od 17:00 (příjezd) do 9. 10. do 16:00 

 

Za kolik:

3.000,- za program včetně veškerého výtvarného materiálu

2.000,- za ubytování a skvělou vegetariánskou stravu

 

Účastníci kurzu "Štětcem, barvou, srdcem" mají věrnostní slevu :) Takže to vychází na 2.700,- za program.

 

Své místo budete mít rezervované po uhrazení zálohy 600 Kč na účet 1603509193/0800, do VS napište své jméno a za něj Vědomé snění.

A to je z praktických záležitosti vše.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, pište nebo volejte.

 

Těším se na vás! :)


Martina