top of page
Příběhy vnitřní krajiny

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Krajina me duse_obr.JPG

Příběhy vnitřní krajiny

- artevíkend v Jizerských horách

připravuje se

Kdybychom byly krajinou, jak by vypadala? Jaký příběh by vyprávěla? Během tří dnů budeme tvořit ve zvlněné krajině Jizerských hor. V náruči místní přírody vstoupíme pomocí imaginací, tvůrčího procesu i rytmu šamanského bubnu do své vlastní vnitřní krajiny. Vydáme se na výpravu do lesů, údolí, studánek i strání našeho nevědomí. Z barev a čar necháme vystoupit své vnitřní postavy a jejich příběhy, které vědomě či nevědomě žijeme. Možná to budou naši staří známí a možná potkáme úplně nové hrdiny svého vnitřního světa. Každopádně pokud víme, na základě kterého příběhu jednáme, můžeme se rozhodnout, jestli v něm chceme pokračovat, nebo ho přepsat.

Co nás tedy čeká?
Budeme tvořit a zároveň putovat místní krajinou. Kreslit, malovat, vyprávět příběhy a to vše prokládat pohybově improvizačními aktivitami :) Můžete se těšit na tvorbu smejváků, kreslení poslepu, malování a skládání příběhu naší vlastní tváře a dopřejeme si i báseň na tělo :)

A na co ještě se můžete těšit?
Na propojení hravých arteterapeutických technik a aktivního snění vycházejícího z šamanské tradice, orákulum, relax a partu podobně naladěných nadšenců :)

Co s sebou:
Pohodlné oblečení dovnitř i do přírody, karimatku a své vnitřní dítě :)

Kde:

V budově bývalého mlýna v Hejnicích v Jizerských horách. Na magickém místě uprostřed přírody, kousek od Bílého Potoka, kde budeme mít celý prostor jen pro sebe. V rámci programu bude i příležitost prozkoumat krásy místních lesů a vodopádů. 


Od kdy do kdy:
připravuje se

Kolik nás bude:
Bude nás maximálně 8, aby měl každý z vás dostatečný prostor.

Za kolik:
4500,- za program včetně veškerého výtvarného materiálu.

Ubytování a strava se platí zvlášť 

Účastníci kurzu "Štětcem, barvou, srdcem" mají věrnostní slevu :) Takže to vychází na 4.200,- za program.

Zájemce prosím o uhrazení zálohy 600 Kč na účet 1603509193/0800, do VS napište své jméno a za něj Artevíkend. 

A to je z praktických záležitosti vše.

Pokud máte jakékoliv dotazy, pište nebo volejte.

Těším se na vás! :)

Martina

 

20230119_131328_edited.jpg

Arte a vědomé snění

- Cesta k vnitřní celistvosti 

 

21.2. - 30.5. 2023 od 18:30 do 21:30 (úterky vždy 1x za 14 dní) 

Artelier (Hlavní 65, Praha 4)
 

Na co se zaměříme

Sny jsou dopisy, které nám posílá naše duše každou noc. Když se v nich naučíme číst, promění se nejen naše snění, ale i náš život v tzv. bdělé realitě. Prohloubí se naše intuice a my se propojíme se svým vnitřním vedením. V průběhu kurzu se naučíme, jak se spojit s vlastními sny, rozumět jim a využít jejich poselství k hlubšímu poznání sebe sama, posílení své vitální síly a svého vlastního potenciálu.

 

Během našich večerních setkání se naučíme bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá se přeladit na mozkové vlny théta, podnikneme celkem šest cest do světa nevědomí. Spojíme se svými duchovními průvodci, vypravíme se za svým mladším já, dopřejeme si cesty léčení, vydáme se hledat ztracené části naší duše a nakonec se propojíme i se svým vyšším Já. 

 

Co je to vědomé snění?

Zakladatelem vědomého snění je Robert Moss. Australan, který už jako malý kluk díky přátelství s Aboridžinci zjistil, že sny jsou jazykem, kterým s námi mluví naše vlastní duše. A že těmto zprávám, které k nám pomocí snových obrazů posílá, je dobré naslouchat a ctít je.

 

Vědomé snění kombinuje šamanismus a moderní práci se sny. Je dobrodružnou cestou k zákoutím naší vlastní duše. Můžete se těšit na nečekaná setkání, aha momenty i hluboké léčení. Cesty, které společně podnikneme za zvuku šamanského bubnu, nám pomohou uzdravovat zraněné, potlačené či zapomenuté části nás samých. Postupně budeme zahlazovat tzv. “díry” na duši, brát si zpátky svou sílu a díky tomu se stávat i celistvější bytostí. Nalezneme příběhy, které nám pomohou žít své autentické a tvořivé Já. 

 

Arte a snění 

Práci se sny budeme propojovat s arteterapií. Každý sen si namalujeme a prohloubíme tím jeho sdělení. Protože jak sny, tak naše spontánní tvorba čerpají ze stejného zdroje, z našeho nevědomí. Na konci pak z jednotlivých obrazů poskládáme mapu naší vnitřní krajiny. Necháme se překvapit, která témata vystoupí do popředí a které zdánlivě nepatrné detaily odhalí nečekané souvislosti.

 

Program:

1. Blesková práce se sny 

Naučíme se čtyři základní kroky, pomocí kterých budeme schopní pracovat s jakýmkoliv typem snu. Vše si společně vyzkoušíme na snech, které sami přinesete a budete se na ně chtít podívat víc zblízka.

 

2. Strom duše

Pomocí vědomého snění se spojíme se stromem své duše, který budeme využívat k našemu dalšímu putování do horních i dolních světů. Propojíme se svými snícími předky a získáme tak i cenný zdroj energie.

 

3. Cesta do zvířecí jeskyně

Vydáme se na cestu za svým zvířecím spojencem, duchovním pomocníkem. Spojíme se s jeho silou a jeho moudrostí. Doslova se jím staneme a prožijeme jeho sílu ve svém těle. Svého spojence si nejen namalujeme, ale oslavíme ho i tancem.

 

4. Cesta ke svému mladšímu Já

Z koruny našeho stromu duše se vydáme proti proudu času, abychom se potkali se svým mladším Já. Necháme si ukázat momenty, kdy se cítilo ztracené, zklamané, opuštěné… a z pozice našeho dospělého a zkušeného Já mu dopřejeme potřebnou podporu. 

 

5. Cesta do Domu darů

Na křídlech větrného koně se necháme přenést do Domu darů. Místa, kde potkáme části našeho Já, na které jsme v průběhu času z různých důvodů zapomněli. Ty, kterým bychom chtěli znovu integrovat, pozveme zpět do svého života spolu s dary, které s sebou nesou. 

 

6. Setkání se svým vyšším Já

Po vzoru súfistů se přes bránu vlastního srdce propojíme s naším vyšším Já, aspektem naší hlubší identity, která přesahuje naše fyzické já. Posílíme tak své vnitřní vedení včetně své duše.

 

7. Asklépiův chrám 

Dopřejeme si léčení v Asklépiově chrámu, kde se léčilo pomocí snění. Přeneseme se do jeho prostor a necháme si přinést léčivý sen.

 

8. Mapa vnitřní krajiny

Na závěr poskládáme všechny naše obrazy, které vznikly v průběhu jednotlivých setkání, do jedné barevné mozaiky. Vytvoříme tak mapu našeho vnitřního světa a podíváme se na příběh, který vypráví.

Cena

4 500 Kč za osm tříhodinových setkání včetně veškerého výtvarného materiálu a něčeho dobrého na zub :)

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 1.500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Artekurz. Děkuji :)

 

Kolik nás bude a jak to bude probíhat

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor na sdílení. Za zvuku šamanského bubnu projdeme základní cesty vědomého snění, budeme sdílet a rozebírat vaše sny a prohlubovat vaši schopnost se sny pracovat. Budete dostávat noční i denní úkoly, které vám nezaberou žádný čas navíc, ale zjemní vaši vnímavost vůči řeči snových symbolů. Postupně se naučíte, jak pracovat se sny samostatně a využívat jejich sdělení k léčení, řešení náročných či nečekaných situací… Vaše sny se stanou vaším nejlepším rádcem a vy sami sobě tím nejlepším terapeutem.

 

Krásné dny a těším se na vás!

 

Martina

 

20181205_004314_edited_edited.jpg

Touhy mého srdce
aneb Co si doopravdy přeji 

 

4.2. 2023 10:00 - 18:00

Artelier (Hlavní 65, Praha 4)
 

Možná to víte a možná vás to překvapí. Za rytmu šamanského bubnu se vydáme do Kina životních snů. Dávat budou “Touhy mého srdce”. Film natočený podle skutečných událostí nitra každého z vás :) A nezůstaneme jen u základních obrazů. Propracujeme je do nejmenších detailů.

 

Můžete se těšit na cestu vědomého snění podle Roberta Mosse, při které se ponoříme do světa našich nejhlubších přání. Propojíme snění s arteterapií a praktickými kroky v realitě. Naši vizi si namalujeme, a aby nezůstalo jen u představ, podíváme se i na možné překážky, na to, jak je překonat a jaké podniknout kroky, abychom svá přání uskutečnili.

 

Kromě šamanského cestování, malování a sdílení nás čeká i velmi silná technika přenosu snu, pomocí které naši vizi ještě víc propracujeme a ukotvíme. Čeká nás intenzivní a zároveň velmi objevná cesta, která přináší svým průzkumníkům zasloužené ovoce.

 

Pro koho je workshop vhodný a k čemu vám bude dobrý?

Workshop je vhodný pro všechny, kdo si chtějí ujasnit na co se v novém roce zaměřit. Kdo, so chtějí uspořádat své priority, posílit svůj záměr a rozmyslet si, jak ho přivést do reality. 

 

Co k tomu potřebujete?

Nepotřebujete žádné předchozí znalosti ani zkušenosti. Stačí vaše otevřená mysl a chuť objevovat. 

 

Co si přinést?

Pohodlné oblečení, poznámkový blok a tužku. Veškerý výtvarný materiál bude na místě .

 

Kolik to stojí?

1.500 Kč včetně veškerého výtvarného materiálu a něčeho dobrého na zub.

Ti, kdo chodí na kurz Když štětec vypráví, mají věrnsotní cenu 1.250,-

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno + arte WS. Doplatek na místě v hotovosti.

 

Kolik nás bude?

Bude nás maximálně 9, abyste měli všichni dostatečný prostor. 

 

Těším se na vás a vaše sny! :)

 

Martina

3_Senik_tulak%20po%20hvezdach_edited.jpg

Online kurz vědomého snění 
- Cesta k vlastní snové symbolice 

 

připravuje se
 

Aktivní snění je metoda, která kombinuje šamanismus a moderní práci se sny. Jejím autorem je Robert Moss, Australan, který už jako malý kluk díky přátelství s Aboridžinci, zjistil, že sny jsou jazykem, kterým s námi mluví naše vlastní duše. A že těmto zprávám, které k nám pomocí snových obrazů posílá, je dobré naslouchat a ctít je. Prošel několika zážitky blízkými smrti, ve snech ho navštěvují učitelé a snový svět je pro něj stejně reálný, jako pro většinu z nás ten bdělý. 

 

Robert Moss, bývalý profesor starověké historie na Australské národní univerzitě, autor knižních bestsellerů, novinář a nezávislý badatel vypracoval metodu aktivního snění, která vychází ze šamanských technik práce se sny. Pomocí jasných praktických kroků přibližuje svět snění a práce se sny modernímu člověku. Vede tříletý výcvik pro Učitele aktivního snění, na kterém jsem Roberta poznala i já. Složila slib, ve kterém jsem se mimo jiné zavázala, že budu pomáhat přinášet dary snění druhým lidem a otevírat jim cestu, aby mohli žít smysl své duše. A tak vznikl i tento kurz. Sny jsou pro mě nedílnou součástí života už mnoho let. Nekonečné dobrodružství, zdroj inspirace, léčení, odpovědí na otázky, cesta k sobě sama, ke svému vlastnímu bohatství. A protože mě práce se sny baví a naplňuje víc a víc, rozhodla jsem se zprostředkovat tento svět aktivního snění všem dalším, kteří chtějí získat nástroje, jak se sebou skrze sny pracovat. 

 

Na co se zaměříme 

Žádné snáře ani nikdo cizí nám totiž nemůže vyložit náš vlastní sen. Tím jediným, kdo má klíč k našim snům a snovým vizím, jsme my sami. Cílem tohoto kurzu je naučit se rozumět svým vlastním snům. Vědomě s nimi pracovat, prohloubit vztah se svým snovým Já a zcitlivět svou vnímavost vůči různým signálům ve vnějším světě, kdy se vesmír stává takzvaně osobním a promlouvá přímo k nám. A cílem je i vytvořit komunitu lidí, kteří sdílejí vlastní sny, vzájemně se podporují v jejich výkladech a skrze práci se sny a svým vnitřním světem vynášejí na světlo své vlastní dary. 

 

Víc než rok kombinuji arteterapii a vědomé snění a s radostí zjišťuji, jak se tyto světy krásně doplňují. Oba totiž čerpají ze stejného zdroje. Z našeho nevědomí, které k nám promlouvá pomocí obrazů. V tomto kurzu se zaměříme přímo na práci se sny tak, jak ji předává Robert Moss. Naučíme se bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá přeladit se na mozkové vlny théta (souvisí s tvořivostí, představivostí a stavy snění), projdeme několik cest, kdy se spojíme se svými duchovními průvodci, dopřejeme si cesty léčení, naučíme se, jak znovu vstoupit do snu a jak přizvat druhé, aby se stali stopaři v našich vlastních snech. Bližší popis jednotlivých setkání najdete v programu níže.


Program:

 

1. Blesková práce se sny 

Naučíme se čtyři základní kroky, pomocí kterých budeme schopní pracovat s jakýmkoliv typem snu. Vše si společně vyzkoušíme a bude i prostor pracovat ve skupinkách, abyste si mohli tuto základní techniku vyzkoušet v praxi. 

 

2. Cesta do kina ztracených a znovu nalezených snů

Za zvuku šamanského bubnu podnikneme cestu za sny, které jsme zapomněli a které se nám chtějí znovu připomenout. 

 

3. Opětovné vstoupení do snů a “stopování”

Naučíme se, jak znovu vstupovat do snů, o kterých se chceme dozvědět víc. A nejen do těch vlastních. Vyzkoušíme si, jak se stát stopaři ve snech druhých, samozřejmě pokud nám k tomu dají své svolení, abychom jim pomohli najít odpovědi na otázky, které je zajímají. 

 

4. Cesta za duchovními průvodci 

Další společná cesta bude za našimi duchovními průvodci, jejichž podoba nás může i překvapit. Své spojence ve snovém světě si i namalujeme. 

 

5. Sny a léčení

Nejprve necháme při úvodním bubnování vystoupit obraz léčení přímo pro nás a poté se vydáme na léčivou cestu k Modrému jezeru uzdravení. Velmi silnou cestu, která je darem kmene Čerokézů.

 

6. Cesta na magický trh

Tentokrát se vypravíme za těmi částmi našeho Já, na které jsme v průběhu času z různých důvodů zapomněli. A ty, kterým bychom chtěli dát víc prostoru, pozveme opět do svého života. 

 

7. Přenos snu

Vyzkoušíme si, jaké to je snít sen pro jiné. Jak s jejich svolením přinést obrazy, které podpoří jejich záměr. Zjistíme, že snít pro jiné je vlastně mnohem snazší, protože tam nemáme žádné kontrolní mechanismy a že je to velmi povznášející zážitek.

 

8. Závěrečné setkání

Shrneme si všechno, co jsme se naučili, podíváme se na vaše aktuální sny a uzavřeme náš virtuální kruh.

Cena

4 200 Kč za 8 tříhodinových setkání.

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 1.500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím své jméno a za něj Snění. Děkuji :)

 

Kolik nás bude a jak to bude probíhat

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor na sdílení. Za zvuku šamanského bubnu si vyzkoušíme nejrůznější techniky vědomého snění, budeme sdílet a rozebírat vaše sny a prohlubovat vaši schopnost se sny pracovat. Budete dostávat noční i denní úkoly, které vám nezaberou žádný čas navíc, ale zjemní vaši vnímavost vůči řeči snových symbolů. A někdy si sny i namalujeme, protože obraz je takovým dalším pokračováním snu. Dává nám jeho další rozměr a pomáhá nám uchopit to, co můžeme během snění přehlédnout. A ještě jedna technická poznámka, během našich setkání budeme dělat pravidelné přestávky :) 

 

Co budete potřebovat

Je důležité, abyste měli na snění klid. Tedy čas a prostor, kdy vás nebude nikdo rušit. Ideální je i možnost si lehnout, ale samozřejmě můžete vědomě  snít i v sedě. Během setkání, kdy budeme malovat, záleží na vás, jakou techniku zvolíte, jestli pastelky, vodovky nebo křídy. A samozřejmě budete potřebovat přizvat své snové Já :) 

 

Krásné sny a těším se na vás!

 

Martina

 

PS: Pokud by vám víc vyhovoval jiný den nebo jiná časová frekvence, pište nebo volejte. Něco vymyslíme :)

 

Workshop na přání 

Chcete uspořádat arte workshop nebo vícedenní kurz u vás ve firmě, ve škole nebo pro své přátele?

 

Napište mně nebo zavolejte a vymyslíme to! 

17879863_1404537449606213_81596737259574

Snít, meditovat, malovat
- sobotní relaxační arte 

 

připravuje se
 

Chcete si vyčistit hlavu a zapomenout na všední starosti? Přesunout se do světa fantazie, svobodného pohybu a tvoření? Malovat, tancovat, relaxovat a být jen tady a teď? Pak jste tu správně :) 

 

Co nás čeká?

Budeme malovat na hudbu. Necháme se unášet tóny, splyneme s rytmy, pohybem ruky, štětcem…  Necháme se překvapit, co všechno dokážeme zachytit pomocí barev, tvarů a linek. Schválně, jakou barvu mají africké rytmy? A jaké linky kreslí jazz? Brzy sami zjistíte, co vytvoří vaše ruka, aniž by jí do toho mluvila hlava :)  

 

Vyzkoušíme si také, jaké to je malovat se zavřenýma očima nebo opačnou rukou, než jsme zvyklí. Naše mysl se ztiší a naše smysly zbystří. Budeme schopní vnímat jemné signály našeho těla i vlastního podvědomí. 

 

A nebudeme jen malovat, zapojíme celé naše tělo. Čeká nás vedený pohyb pomocí vizualizace, kdy se propojíme s naším dechem a v jeho rytmu rozvlníme všechny naše buňky. Kromě malování a tance se můžete těšit i na vedenou relaxaci a následnou imaginaci, kterou si namalujeme a opět prožijeme v pohybu. 

 

Pro koho je kurz vhodný?

Pro všechny, kdo se chcete na chvíli zastavit. Vypnout hlavu, odreagovat se a posílit svoji tvořivost. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s arte a rozhodně nemusíte umět malovat :) Jde především o váš prožitek, radost z tvoření, svobodné vyjádření a celkové uvolnění. A pokud budete chtít, můžete přizvat své partnery i své děti (8+) a užít si společnou tvořivou sobotu :) 

 

Co budete potřebovat

Pohodlné oblečení, vodovky/anilinky, křídy, štětec (jeden větší, jeden menší), kelímek na vodu (Před malováním na hudbu si jich raději nachystejte víc, ať nemusíte tak často odbíhat měnit vodu.). Sedm čtvrtek velikosti A4 a dvě čtvrtky velikosti A3 (Pokud nemáte A3, nevadí. Můžete spojit izolepou dvě A4. Případně vám postačí balicí papír, který si můžete nastříhat podle libosti :) ) Podložku, na kterou si budete moct lehnout během relaxace, případně deku na přikrytí. A přiměřeně velký prostor, abyste se mohli hýbat a tancovat :) 

 

Jak to bude probíhat

Potkáme se v 10:00 na Zoomu. Kolem 12:00 si dáme hodinovou pauzu na oběd a pak budeme opět pokračovat do 15:00. 

 

Kolik to stojí?

590 Kč za 4 hodiny arte

 

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení této částky na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno + arte online 

 

Mějte se krásně a těším se v sobotu na společné tvoření

Martina

Snivci_Seník.jpg

Cesta k vlastní snové symbolice

- kurz vědomého snění v Jizerských horách 

7.-9. 10. 2022, Hejnice 260

Žádné snáře ani nikdo cizí nám nemůže vyložit náš vlastní sen. Tím jediným, kdo má klíč k našim snům a snovým vizím, jsme my sami. Cílem tohoto víkendu je naučit se rozumět svým vlastním snům. Vědomě s nimi pracovat, prohloubit vztah se svým snovým Já a zcitlivět svou vnímavost vůči různým signálům ve vnějším světě, kdy se vesmír stává takzvaně osobním a promlouvá přímo k nám. Během pobytu se naučíte, jak skrze práci se svými sny a svým vnitřním světem vynést na světlo své vlastní dary. 

Zaměříme se na práci se sny tak, jak ji předává Robert Moss. Postupně pronikneme do jeho metody vědomého snění, která kombinuje šamanismus a moderní práci se sny, zejména přístup Carla Gustava Junga. Ukážeme si bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá přeladit se na mozkové vlny théta (souvisí s tvořivostí, představivostí a stavy snění), navštívíme kino ztracených a znovu nalezených snů, dopřejeme si léčivou šamanskou cestu a naučíme se, jak znovu vstoupit do snu a “stopovat” ve snech jiných lidí. 

Práci se sny propojíme s arteterapií, takže si naše snové vize i namalujeme. Tyto dva světy se krásně doplňují. Oba totiž čerpají ze stejného zdroje. Z našeho nevědomí, které k nám promlouvá pomocí obrazů. Obraz, který si na základě snu namalujeme, přináší další zprávy, které jsme mohli během snění přehlédnout a pomáhá nám pochopit a spatřit další roviny snu.    

 

Kde:

V budově bývalého mlýna v Hejnicích v Jizerských horách. Na magickém místě uprostřed podzimní přírody, kousek od Bílého Potoka, kde budeme mít celý prostor jen pro sebe. V rámci programu bude i příležitost prozkoumat krásy místních lesů a vodopádů.  

Od kdy do kdy:

od 7. 10. od 17:00 (příjezd) do 9. 10. do 16:00 

 

Za kolik:

3.000,- za program včetně veškerého výtvarného materiálu

2.000,- za ubytování a skvělou vegetariánskou stravu

 

Účastníci kurzu "Štětcem, barvou, srdcem" mají věrnostní slevu :) Takže to vychází na 2.700,- za program.

 

Své místo budete mít rezervované po uhrazení zálohy 600 Kč na účet 1603509193/0800, do VS napište své jméno a za něj Vědomé snění.

A to je z praktických záležitosti vše.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, pište nebo volejte.

 

Těším se na vás! :)


Martina

 

20221016_152609_edited.jpg

Snová sobota 

- Jak porozumět svým snům

26. 11. 2022, Hlavní 65, Praha 4

Žádné snáře ani nikdo cizí nám nemůže vyložit náš vlastní sen. Tím jediným, kdo má klíč k našim snům a snovým vizím, jsme my sami. Cílem tohoto kurzu je naučit se rozumět svým vlastním snům. Vědomě s nimi pracovat, prohloubit vztah se svým snovým Já a zcitlivět svou vnímavost vůči různým signálům ve vnějším světě, kdy se vesmír stává takzvaně osobním a promlouvá přímo k nám. 

Naučíme se metodu aktivního snění podle Roberta Mosse, který kombinuje šamanismus a moderní práci se sny, zejména C. G. Junga. Vyzkoušíme si bleskovou práci se sny, velmi praktickou techniku, která vám pomůže zorientovat se ve vlastních snech a zároveň provést analýzou snu i druhé. Za zvuku šamanského bubnu, který nám pomáhá přeladit se na mozkové vlny théta (souvisí s tvořivostí, představivostí a stavy snění), se naučíme, jak znovu vstoupit do snu a jak přizvat druhé, aby se stali stopaři v našich vlastních snech.

 

Práci se sny zároveň propojíme s arteterapií. Své sny si tedy i namalujeme a prostřednictvím obrazů k nám necháme přijít významy snu, které bychom jinak mohli přehlédnout. Řeč snů je totiž obrazná, a proto jejich zachycení prostřednictvím barev, linek a tvarů nám mnohdy řekne víc, než dlouhá souvětí. Často už během malování pochopíme poselství snu, který k nám náhle promlouvá mnohem jasnější řečí. 

Kurz je vhodný jak pro ty, kterým se sny zdají, tak i pro ty, kteří tvrdí, že se jim žádné sny nezdají. Sny se přitom zdají nám všem, ale někdy si je z různých důvodů nepamatujeme. Tím, že snům věnujeme svou pozornost a upřímný zájem, sny k nám opět začnou promlouvat. Po zkušenostech s předchozími kurzy mám zkušenost, že se lidem, kteří si sny nepamatovali, sny opravdu začaly zdát. 

 

Kolik nás bude:

Ve skupině nás bude maximálně osm, aby měl každý z vás dostatečný prostor na sdílení. 

 

Co vám kurz přinese:

  • Naučíte se rozumět svým vlastním snům a provést analýzou snu i své blízké

  • Navázat hlubší vztah se svým nevědomím a využívat práci se sny ke svému vlastnímu osobnímu rozvoji

  • Využívat práci se sny v situacích, kdy náš rozum neví, jak se rozhodnout nebo jak se zorientovat v dané situaci… 

  • Probudíte svou tvořivost, víru ve své vlastní schopnosti a sílu svého vnitřního hlasu

Cena a rezervace:

1.500 včetně veškerého výtvarného materiálu a drobného občerstvení. Na místě je možné si uvařit výbornou kávu nebo čaj.

Své místo budete mít zarezervované po zaplacení zálohy 500 Kč na účet 1603509193/0800. Do zprávy pro příjemce napište prosím Snová sobota.

 

Co s sebou:

Pohodlné oblečení a případně i tužku a poznámkový blok. Případně malou svačinku :) Kolem poledne si uděláme pauzu na oběd v místní kavárně, kde skvěle vaří :)

Krásné sny a těším se na vás!

Martina

Touhy mého srdce
Kurz aktivního snění
Štětcem, barvou, srdcem
Workshop na přání
Snít, meditovat, malovat
Vědomé snění _ víkend
Anchor 1
Cesta k vlastní snové symbolice
Snová sobota
bottom of page